Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki zapiski o zdrowotnym dzialaniu picia herbaty

Zapiski o zdrowotnym działaniu picia herbaty

Myōan Eisai

"Kissa yōjōki, czyli Zapiski o zdrowotnym działaniu picia herbaty – pierwszy napisany w Japonii tekst poświęcony herbacie. W późniejszych wiekach w kraju tym wytworzyła się wokół niej niezwykle bogata i głęboka kultura, łącząca w sobie i elementy duchowe i materialne, nazywana chado, czyli drogą herbaty. Tymczasem na początku XIII wieku, kiedy Eisai pisał Kissa yōjōki, herbata była w Japonii rzadkim napojem, cenionym przede wszystkim dla swojego smaku i znakomitych właściwości zdrowotnych. To właśnie te właściwości oraz schorzenia, w jakich herbata może pomóc, a także pochodzenie chorób i teoria ich leczenia, są przedmiotem Zapisków…. Podobnie jak i wiele innych elementów kultury Japonii, zwyczaj picia herbaty, a także wiedza medyczna o niej, trafiły do Japonii z Chin. A w Chinach herbatę pije się od ponad dwóch tysięcy lat…" (cyt. http://jezeliptoq.pl/?page_id=6 )  

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-925388-3-7
kategoria:Inne
wydawnictwo:Jeżeli P to Q
data wydania:2008-01-01
liczba stron:92
język:polski
ocena:6.6

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!