Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki rownouprawnienie kobiet i mezczyzn na rynku pracy w praktyce ekonomiczne i spoleczne uzasadnienia rownouprawnienia kobiet i mezczyzn na rynku pracy

Równouprawnienie kobiet i mężczyzn na rynku pracy w praktyce. Ekonomiczne i społeczne uzasadnienia równouprawnienia kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Witold Klaus, Piotr Wojciechowski, Zdzisław Sadowski, Grażyna Spytek-Bandurska, Zofia Łapniewska, Urszula Feltynowska, Henryk Michałowicz, Irmina Kotiuk

Powszechnie twierdzi się, że prawo dotyczące równego traktowania pracowników ze względu na płeć jest dobre, jedynie praktyka jest zła – „pracodawcy nie przestrzegają obowiązujących przepisów”, „praktyka nie ma nic wspólnego z teorią”. Z drugiej strony, podnosi się, że przepisy prawa pracy są zbyt restrykcyjne, a obowiązki pracodawców tak rozbudowane, że wręcz niemożliwe do spełnienia. Ponieważ twierdzenia takie są podnoszone jako wniosek analiz i dyskusji przeprowadzanych w temacie obowiązujących uregulowań prawnych dotyczących równego traktowania ze względu na płeć, warto zastanowić się nad tym: - jaki jest faktyczny stan przestrzegania zasady równego traktowania kobiet i mężczyzn na rynku pracy, - z czego wynika nieprzestrzeganie przepisów dotyczących równego traktowania przez pracodawców, oraz - w jaki sposób można zmienić aktualną sytuację. (ze Wstępu) SPIS TREŚCI Wstęp 1. Zofia Łapniewska Równouprawnienie kobiet i mężczyzn – analiza badań 2. Urszula Feltynowska Dobre praktyki pracodawców w zakresie równouprawnienia kobiet i mężczyzn 3. Zdzisław Sadowski Kobiety na rynku pracy w Polsce – wybrane zagadnienia 4. Piotr Wojciechowski Równe traktowanie kobiet i mężczyzn w stosunkach pracy w działalności PIP 5. Grażyna Spytek-Bandurska Równouprawnienie kobiet i mężczyzn na rynku pracy w praktyce pracodawców 6. Henryk Michałowicz Poprawa stanu przestrzegania przepisów antydyskryminacyjnych w Polsce 7. Irmina Kotiuk Polskie przepisy antydyskryminacyjne w kodeksie pracy 8. Witold Klaus Dyskryminacja w ogłoszeniach o pracę. Raport z badań PSEP   źródło opisu: http://rownosc.info/bibliography/publication/rowno...(?) źródło okładki: http://rownosc.info/bibliography/publication/rowno...»

Szczegółowe informacje

isbn:8388407376
kategoria:Inne
data wydania:2005-01-01
liczba stron:71
język:polski
ocena:0.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!