Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki obcy przyszedl na farme

Obcy przyszedł na farmę

Mika Waltari

Podupadłe gospodarstwo w Finlandii postanawia zatrudnić pracownika. Od jego fachowości tak naprawdę zależy byt mieszkających tam ludzi. Stary Herman nie ma już tyle sił do pracy, kobieta, choć pracowita, sama za wiele zrobić nie może, a jej mąż jest piątym kołem u wozu, które trzeba pilnować. Na szczęście Aaltonen okazuje się pracowitym, młodym, silnym mężczyzną, który szybko spodobał się kobiecie. Nie zadaje zbyt wielu pytań o jej przeszłość, o męża... Nie jest jednak zwykłym najemnikiem - można mu zaufać. Po pewnym czasie kobieta zakochuje się w nim, Herman podupada na zdrowiu, a chory mąż nastręcza standardowe (dla niej) problemy. Gospodarstwo zaczyna funkcjonować tak, jak należy. Po jednej z nocy kobieta zachodzi w ciążę, czego domyśla się jej zazdrosny mąż i postanawia się zemścić...  

Szczegółowe informacje

data wydania:1972-01-01
liczba stron:119
język:polski
ocena:7.28

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!