Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki miriam

Miriam

Truman Capote

Proza Trumana Capote jest niezwykle oryginalna. Opowiadania zawarte w tym tomie to historie dziejące się przeważnie w świecie na wpół tylko rzeczywistym, owiane mgiełką niezwykłości, niesamowitości. Ulubionymi bohaterami pisarza są dzieci, dzieci bardzo dziwne - jak panna Bobbit w noweli "Dzieci w dniu urodzin" - lub dorośli ekscentrycy, nieszczęśliwi, wykolejeni, mający w sobie również wiele z dziecka. W opowiadaniu tytułowym "Miriam", niezwykle nastrojowym, gdzie splatają się elementy realistyczne i fantastyczne, postać małej dziewczynki ma cechy wręcz demoniczne. Opowiadanie to odznaczone zostało nagrodą O'Henry'ego. Tomik "Miriam" stanowi wybór opowiadań z tomu "A Tree of Night and Other Stories"; zawiera opowiadania: 1. Pan Bida 2. Dzieci w dniu urodzin 3. Miriam 4. Drzewo nocy Tom 55 serii Koliber wydawnictwa Książka i Wiedza.   źródło opisu: Książka i Wiedza, 1979 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

wydawnictwo:Książka i Wiedza
data wydania:1979-01-01
liczba stron:132
język:polski
ocena:6.99

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!