Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki listy milosci

Listy miłości

Maria Nurowska

Najpiękniejsze i najważniejsze książki Marii Nurowskiej w nowym wydaniu. Miłość i śmierć, wina i zagubienie oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Opowieść o niezwykłym dążeniu, o rozpaczliwych próbach kogoś, kto – by uniknąć śmierci – musi stać się kimś innym. Ta kronika nieznośnej podwójnej egzystencji pokazuje rozdziały z historii Polski powojennej, które są szczególnie bolesne dla Żydów. Historia miłości w czasach nienawiści i barbarzyństwa. Krystyna Chylińska stworzyła sobie nowe życie pod fałszywym nazwiskiem. Tłumaczy się z tego w listach do Andrzeja, które daje mu do przeczytania. W wieku 16 lat poszła dobrowolnie za ojcem do getta warszawskiego, gdzie została prostytutką, by ocalić ich oboje. Po ucieczce z getta przyjmuje nową tożsamość. Żyje jednak w nieustannym lęku, że ktoś mógłby ją rozpoznać i zniszczyć jej egzystencję. W końcu przeszłość ją dopada i słyszy: „Krystyna Chylińska nie jest twoim prawdziwym nazwiskiem...”.   źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Listy_milosci-p-34734-1-30-.html źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Listy_milosci-p-34734-1-30-.html

Szczegółowe informacje

isbn:9788380694682
data wydania:2016-10-06
liczba stron:280
język:polski
ocena:7.54

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!