Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki granice niewiary

Granice niewiary

Jan Woleński

„Trzeba w coś wierzyć, bo nie można wszystkiego wiedzieć”, twierdzi Jan Woleński – filozof, agnostyk, niestrudzony polemista w dialogu wierzących z niewierzącymi, niezwykła osobowość współczesnej myśli filozoficznej. „Granice niewiary” są głosem w dyskusji o istnieniu Boga, o pochodzeniu religii, Kościele jako instytucji społecznej, o fenomenie wiary, o różnicy między ateizmem i agnostycyzmem. To książka dla wierzących i niewierzących, dla tych, którzy chcą wiedzieć, oraz tych, którzy potrafią wierzyć, dla wszystkich, którzy nie ustają w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania najtrudniejsze. „Polemiczne, miejscami ostre, a nawet gniewne, ujęcie problemu wiary i niewiary zmusza do namysłu i przemyślenia na nowo racji wszystkich stron. Jednym z adwersarzy Woleńskiego jest arcybiskup Józef Życiński – autor książki »Wiara wątpiących«. Dla mnie »Granice niewiary« zamykają pewien rodzaj chrześcijańskiej apologetyki, a właściwie uświadamiają niemożność logicznego uzasadnienia wiary w Boga”. Stanisław Obirek SJ  

Szczegółowe informacje

isbn:83-08-03631-7
data wydania:2004-01-01
liczba stron:260
język:polski
ocena:6.75

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!