Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki dlaczego tyjemy i jak sobie z tym poradzic

Dlaczego tyjemy i jak sobie z tym poradzić

Gary Taubes

Co sprawia, że tyjemy? Nasilającą się niemal od 50 lat epidemia otyłości coraz wyraźniej charakteryzuje pewien paradoks: im „bardziej” wiemy, dlaczego tyjemy, tym więcej mamy otyłych. Czy tłuszcz, cukier i zbyt mała ilość ćwiczeń to główni winowajcy? Gary Taubes - dziennikarz zajmujacy sie tematyką naukową, rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi odchudzania i rzuca podejrzenie na pewien rodzaj weglowodanów, jako głównych sprawców otyłości. Nie dziwi opór środowiska medyczno-żywieniowego, które musiałoby przyznać mniej więcej to: „Przez 30 lat byliśmy w błędzie. Żałujemy i za wszelkie niedogodność, w tym epidemię chorób serca, cukrzycy i otyłości, szczerze przepraszamy”. Kilka kontrowersyjnych tez Taubesa: - dieta nie polega na ograniczeniu kalorii - wszystkie popularne diety oparte są na błędnych założeniach - wbrew konwencjonalnej wiedzy to nie nadmiar kalorii jest przyczyną otyłości i chorób - ruch i ćwiczenia nie przyczyniają się do utraty wagi - cukier uzależnia podobnie jak heroina czy nikotyna Ta książka to świetne wprowadzenie do zdrowego stylu życia, klucz to zrozumienia powodów ogólnoświatowej epidemii otyłości i braku naprawdę skutecznych diet.   źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2012 źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2290/1-dlaczego-tyjemy

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-08-04856-6
data wydania:2012-01-01
liczba stron:280
język:polski
ocena:7.29

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!