Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki barwy por roku scenariusze

Barwy pór roku scenariusze

Urszula Nadolna

Książka „Barwy pór roku” to zbiór gotowych 46. scenariuszy uroczystości organizowanych w placówkach przedszkolnych i klasach nauczania zintegrowanego w ciągu całego roku szkolnego. Pozycja jest metodycznym materiałem dla nauczycieli przedszkoli i jako taka podaje gotowe narzędzia do pracy z dzieckiem, a przy tym stanowi wzorzec jak atrakcyjnie i z pomysłem pracować z dziećmi oraz skutecznie promować placówkę. Uroczystości w przedszkolu stanowią bardzo ważny czynnik w procesie wychowywania dzieci. Dzięki swej atrakcyjności i odświętnemu charakterowi wywołują u przedszkolaków ogromne zaangażowanie emocjonalne oraz dostarczają wielu wrażeń i przeżyć estetycznych. Czynny udział w inscenizacji umożliwia dziecku zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu, przemawiając do wyobraźni i pozwalając wyrazić siebie, co pomaga w budowaniu pozytywnego obrazu własnego „Ja”. Taka forma pracy pozwala już w wieku przedszkolnym poznawać i rozumieć siebie, środowisko lokalne i świat, a także przyczynia się do radosnego przeżywania dzieciństwa. Ogromna rola i odpowiedzialność w organizowaniu uroczystości przedszkolnych spoczywa na nauczycielu, który dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu rozbudza w dzieciach zainteresowania artystyczne i twórczą aktywność. Dlatego zachęcamy wszystkich nauczycieli do organizowania i aktywnego uczestniczenia wspólnie z dziećmi w uroczystościach, które będą rozwijać ich osobowość i kształtować charakter. Scenariusze uroczystości zawarte w publikacji są adresowane do nauczycieli przedszkoli oraz nauczania zintegrowanego: • odwołują się tematyką do tradycji i pór roku – są praktyczne i sprawdzone, gdyż były już zrealizowane z udziałem grup dzieci przedszkolnych; • zawierają tematyczne teksty literackie, piosenki i tańce, które stanowią niezbędny zbiór dla każdego nauczyciela w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej; • formy pracy proponowane w scenariuszach pozwalają dzieciom poznawać, rozumieć siebie, środowisko lokalne i świat, a także przyczyniają się do radosnego przeżywania ich dzieciństwa; • mogą stanowić świetną inspirację do napisania własnych scenariuszy przy wykorzystaniu 160. piosenek, wierszy czy zapisów nutowych zamieszczonych w książce, a pracę ułatwi fakt, że materiału bazowego nie trzeba szukać w różnych książkach, śpiewnikach czy internecie.   źródło opisu: http://www.blizejedukacji.pl/barwy-por-roku-scenariusze-p-15629.html źródło okładki: http://www.blizejedukacji.pl/barwy-por-roku-scenariusze-p-15629.html

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-61246-52-7
kategoria:Inne
data wydania:2012-01-15
liczba stron:388
język:polski
ocena:10.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!