Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki wiernosc przegranej

Wierność przegranej

Samuel Beckett

Tom esejów Samuela Becketta (1906-1989), laureata literackiej Nagrody Nobla za rok 1969, zawiera między innymi dwie słynne prace: dłuższą rozprawę o dziele Marcela Prousta, a także debiutancki szkic o Finnegans Wake Joycea, uchodzący do dziś za jedną z najciekawszych wypowiedzi o enigmatycznym, ostatnim utworze autora Ulissesa. Wszystkie zamieszczone w książce teksty są intrygujące zarówno ze względu na poruszaną problematykę i oryginalne ujęcie, jak i osobę autora, który okazał się jednym z gigantów literatury XX wieku. W esejach tych odnaleźć można zarys artystycznego credo przyszłego autora Czekając na Godota. Zawartość tomu: - DANTE... BRUNO. VICO.. JOYCE - PROUST - ŚWIAT I SPODNIE - MALARZE PRZESZKODY - TRZY DIALOGI Z GEORGESEM DUTHUIT - HENRI HAYDEN: CZŁOWIEK-MALARZ - POSŁOWIE ANTONIEGO LIBERY   źródło opisu: Nota wydawcy źródło okładki: Wydawca

Szczegółowe informacje

isbn:83-7006-646-1
kategoria:Inne
wydawnictwo:Znak
data wydania:1999-01-01
liczba stron:152
język:polski
ocena:7.5

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!