Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki w biegu ksiazka podrozna rozmowy z pisarzami i nie tylko

W biegu... Książka podróżna. Rozmowy z pisarzami (i nie tylko)

Marcin Wilk

1 książka, 17 podróży, 47 rozmówców i niezliczona ilość pytań. Wśród rozmówców m.in.: Dubravka Ugresic, Michel Houellebecq, Erica Fischer, John Irving, Olga Tokarczuk, Robin Cook, Aleksandra Marinina, Tony Parsons, Katarzyna Grochola, Janusz Leon Wiśniewski, Ewa Kuryluk, Etgar Keret, Izabela Sowa, Jan Grzegorczyk, Hanna Samson, Michel Faber i wielu, wielu innych. Pretekstem i punktem wyjścia zawsze była książka. Potem dialog, często prowadzony w biegu, płynął w różnych kierunkach. Czasem bardzo nieoczekiwanych. I nierzadko zaskakujących. - Albo się czyta (ewentualnie pisze), albo się żyje? - Jeżeli weźmiemy całość życia ludzkiego, to lektura okazuje się szczęściem, które utrzymuje się do 90. roku życia, właściwie do śmierci. Czasami nie możemy już tak naprawdę żyć, możemy tylko czytać. (Michel Houllebecq) - Literatura zrodziła się z ciszy? - W pewnym sensie tak. W armii bowiem musiałem udawać kogoś, kim w istocie nie byłem. (Etgar Keret) - Pisanie o ułomnej miłości jest trudniejsze? - Najtrudniej jest rozśmieszać, to już powiedział kiedyś Chaplin. (Katarzyna Grochola) - Jak się czujesz w świecie pomiędzy? - Świetnie. Bycie „pomiędzy” daje złudzenie, że nie tkwi się w żadnej klatce. Dla wolnego ptaka to bardzo wiele. (Izabela Sowa) - A co z jej stosunkiem do kosmetyków?... - O Boże! Jakie kosmetyki? Czy ja nie napisałam za dużo o kosmetykach?! (Aleksandra Marinina)  

Szczegółowe informacje

isbn:97883-242-1213-2
kategoria:Inne
wydawnictwo:Universitas
data wydania:2010-01-01
liczba stron:320
język:polski
ocena:5.92

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!