Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki ukrainski modernizm proba periodyzacji procesu historycznoliterackiego

Ukraiński modernizm. Próba periodyzacji procesu historycznoliterackiego

Agnieszka Korniejenko

Pierwsza we współczesnej polskiej nauce o literaturze pozycja dająca tak syntetyczny obraz rozwoju poezji ukraińskiej w XX wieku, rozważanego w kontekście rdzennych tradycji narodowych oraz rosyjskich i europejskich prądów literackich - takich zwłaszcza jak symbolizm, neosymbolizm, witalizm, impresjonizm, katastrofizm, futuryzm, awangarda, realizm i socrealizm. Wywody oparte zostały m.in. na niedostępnych dotąd materiałach archiwalnych - w bibliotekach Krakowa i Warszawy oraz archiwach Lwowa, Kijowa, Charkowa, w tym cenzury i KGB. Praca ta to zarazem ważny głos we współczesnej komparatystycznej dyskusji nad współczesnymi propozycjami periodyzacji literatur europejskich.  

Szczegółowe informacje

isbn:83-7052-853-8
wydawnictwo:Universitas
data wydania:2004-01-01
liczba stron:324
język:polski
ocena:8.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!