Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki siec

Sieć

Paddy Chayefsky, Sam Hedrin

Tematem tej książki jest telewizja - najpotężniejszy dziś środek masowego przekazu - jej bohaterami - ludzie, którzy robią telewizję. We współczesnym świecie mówienie o potędze środków masowego przekazu jest truizmem. W Ameryce nie brak ludzi, którzy określając strukturę władzy w tym kraju skłonni są wskazywać na trzy najpotężniejsze siły - kapitał, pracę i media, czyli środki masowego przekazu, uważane za osobną, potężną grupę nacisku, decydującą o losach kraju. "Sieć" pokazuje jednak coś więcej niż ten oczywisty fakt... Oryginalność "Sieci" polega nie tylko na tym, że pokazuje ona, iż dysponując prasą, radiem, telewizją można w nieomal dowolny sposób urabiać opinię wokół istniejących realnie zdarzeń i problemów, ale także na tym, że pokazuje ona telewizję jako rzeczywistość samą dla siebie. Jest ona po prostu czymś więcej niż instumentem kształtowania opinii - staje się światem samoistnym, wielką iluzjonistyczną rzeczywistością.  

Szczegółowe informacje

isbn:83-05-11137-7
kategoria:Inne
wydawnictwo:Książka i Wiedza
data wydania:1983-01-01
liczba stron:172
język:polski
ocena:5.33

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!