Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki seksualnosc w sredniowiecznej polsce

Seksualność w średniowiecznej Polsce

Adam Krawiec

Książka ta jest pierwszą odpowiedzialną naukowo próbą [...] rekonesansu badawczego poprzez analizę wybranych, a kluczowych dziedzin bezpośrednio wiążących się z polską seksualnością wieków średnich. Poza kilkustronicowym wstępem, w którym wyjaśnia się pojęcia, określa cel i ramy rzeczowo-chronologiczno-przestrzenne pracy oraz pokrótce charakteryzuje stan badań i podstawę źródłową, praca została podzielona na siedem rozdziałów poświęconych: seksualności człowieka w filozofii, teologii i prawie kanonicznym, seksualności przedmałżeńskiej, małżeństwu, konkubinatowi, cudzołóstwu, gwałtowi i uprowadzeniu dziewczyny, abstynencji seksualnej świeckich, prostytucji, zabobonom, seksualizmowi w kultach pogańskich, magii, zboczeniom seksualnym. Praca została oparta na różnorodnych drukowanych źródłach pisanych oraz na imponującej polskiej i obcej literaturze przedmiotu, także z pogranicza innych nauk, jak etnografia, religioznawstwo, filozofia i teologia, psychiatria i seksuologia.   źródło opisu: prof. dr. hab. Jerzy Strzelczyk, Wydawnictwo POznańskie, 2000 źródło okładki: zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:83-7177-035-9
data wydania:2000-01-01
liczba stron:277
język:polski
ocena:6.41

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!