Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki rozmowy na nowy wiek i

Rozmowy na nowy wiek I

Katarzyna Janowska, Piotr Mucharski

Telewizyjne wydanie Rozmów na koniec wieku/na nowy wiek otrzymało Nagrodę Wiktora dla najlepszego programu telewizyjnego w roku 2000. Czwarta edycja Rozmów w wydaniu książkowym zawiera wywiady z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiej kultury, nauki, religii i jest kontynuacją poprzednich tomów. Tematy w nich zawarte stanowią katalog najważniejszych problemów współczesności. Cztery tomy Rozmów składają się na encyklopedię wielkich tematów zreferowanych w nieoczywisty sposób przez gości Katarzyny Janowskiej i Piotra Mucharskiego. Maria Janion, o duszy Jerzy Szacki, o narodach Norman Davies, o historii prawdziwej Marek Edelman, o solidarności Wilhelm Dichter, o byciu sobą Hanna Krall, o nienormalności świata Krzysztof Czyżewski, o ludziach pogranicza Jerzy Ficowski, o mitotwórcach Julia Hartwig , o sztuce patrzenia Ryszard Krynicki, o milczeniu Ks. Jan Twardowski, o miłości Ks. biskup Bronisław Dembowski , o niewierzących Krzysztof Penderecki, o dźwiękach i nie tylko Stanisław Radwan , o ciszy Wiesław Juszczak , o sztuce prawdziwej Jacek Sempoliński , o źródłach twórczości Krzysztof Zanussi, o poszukiwaniu sensu Prof. Andrzej Staruszkiewicz, o najważniejszej z nauk Małgorzata Dziewulska , o mistrzach Agnieszka Holland, o niespełnieniu  

Szczegółowe informacje

isbn:83-240-0139-5
kategoria:Inne
wydawnictwo:Znak
data wydania:2001-01-01
liczba stron:312
język:polski
ocena:7.67

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!