Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki rozmowy na koniec wieku iii

Rozmowy na koniec wieku III

Katarzyna Janowska, Piotr Mucharski

Książka jest - trzecim z kolei - zapisem wywiadów telewizyjnego cyklu Rozmów na koniec wieku. Uczestniczyli w nich wybitni przedstawiciele polskiego świata religii, nauki i kultury, którzy poruszali problemy dotyczące ludzkiej kondycji i stanu naszej cywilizacji. „W trakcie tych spotkań - stwierdzają autorzy wywiadów, Katarzyna Janowska i Piotr Mucharski - dowiedzieliśmy się, że nie ma łatwych odpowiedzi na podstawowe pytania. I - jak nas uczą nasi rozmówcy - to one są najważniejsze, bo stale prowokują do myślenia. Wiek się kończy, wiek się zaczyna - zadawanie pytań i dociekanie tajemnic niezmiennie pozostaje największa z przygód dostępnych każdemu z nas.” Michał Heller o tajemnicy wszechświata Prof. Janusz Tazbir o Europie Prof. Edmund Wnuk-Lipiński o rewolucji Wojciech Marczewski o najważniejszej ze sztuk Stefan Chwin o bólu Włodzimierz Odojewski o pamięci Kresów Jerzy Jedlicki o pamięci i odpowiedzialności zbiorowej Erwin Axer o naturze teatru Tadeusz Gadacz o twarzy innego Prof. Władysław Bartoszewski o wojnie Bohdan Paczowski o mieście Jerzy Jarocki o młodości Ks. Tomasz Węcławski o Bogu Wojciech Kilar o muzyce Jan Lebenstein o osobności Janusz Szuber o tym, co istnieje Ireneusz Kania o buddyzmie Zbigniew Rybczyński o obrazach  

Szczegółowe informacje

isbn:83-7006-877-4
kategoria:Inne
wydawnictwo:Znak
data wydania:1999-01-01
liczba stron:288
język:polski
ocena:7.73

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!