Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki rozmowy na koniec wieku ii

Rozmowy na koniec wieku II

Katarzyna Janowska, Piotr Mucharski

Koniec wieku, koniec tysiąclecia - trudno znaleźć zadowalającą odpowiedź na pytanie, co poza magią liczb skłania nas, by właśnie w tym momencie dziejów powracać do podstawowych pytań, dociekać trwałych prawd w poczuciu, że żadna odpowiedź nie uśmierzy naszego niepokoju. Przygotowując kolejne wywiady cyklu Rozmów na koniec wieku przekonaliśmy się, jak fascynujące są spotkania z mądrością, która szukając pewności, zachowuje szacunek dla tajemnicy; dając odpowiedzi, rozumie, że prowadzą one do kolejnych pytań. Coraz gwałtowniej przemija postać świata i tym intensywniejsze staje się nasze pragnienie, by w chaosie zjawisk uchwycić punkty oparcia, które - mimo zmieniających się dekoracji - od zawsze sprowadzają się do podstawowych, co nie znaczy oczywistych, prawd. Schyłek wieku jest dla tych poszukiwań znakomitym pretekstem. z Gustawem Herlingiem-Grudzińskim o Sądzie Ostatecznym z abpem Józefem Życińskim o nauce i wierze z Krystianem Lupą o międzyepoce z Bohdanem Cywińskim o inteligencji z Adamem Zagajewskim o poezji i samotności z Leszkiem Kołakowskim o barbarzyństwie z Anną Świderkówną o Księdze z Ryszardem Kapuścińskim o nowej mapie świata z Janem Błońskim o fikcji z Mieczysławem Porębskim o sztuce nowej i najnowszej z Henrykiem Samsonowiczem o micie i historii z Michałem Głowińskim o kłamstwie w języku z Andrzejem Zollem o prawie z Marcinem Królem o zimnej demokracji z Barbarą Skargą o człowieku z Gustawem Holoubkiem o sztuce życia z ks. Michałem Czajkowskim o starszych braciach w wierze z Henrykiem Wańkiem o sztuce widzenia  

Szczegółowe informacje

isbn:83-7006-904-5
kategoria:Inne
wydawnictwo:Znak
data wydania:1998-01-01
liczba stron:272
język:polski
ocena:7.56

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!