Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki na tropach bohaterow krzyzakow

Na tropach bohaterów Krzyżaków

Marceli Kosman

W latach 1896-1900 na łamach prasy we wszystkich zaborach ukazywała się powieść, która po Trylogii stałą się wielkim obrazem narodowej przeszłości i stanowiła hołd dla zwycięzców spod Grunwaldu. Krzyżacy przypominali społeczeństwu polskiemu pod zaborami, że nawet najpotężniejszy wróg nie pokona narodu występującego wspólnymi siłami w obronie swego państwa. Dziś, w 600-lecie bitwy pod Grunwaldem, autor konfrontuje prawdę historyczną i fikcję powieściową w narodowym eposie o czasach Władysława Jagiełły. Wybitny badacz epoki wydobywa interesujące fakty, ukazując prawdziwe oblicze ludzi występujących pod sztandarami króla i wielkiego mistrza. Czytelnik dostrzeże pełne zrozumienie dla praw dzieła literackiego, kiedy zapozna się z sylwetkami Zyndrama z Maszkowic, królowej Jadwigi, i otrzyma odpowiedź na pytanie o Juranda, rycerzy z Bogdańca czy morderców dzieci wielkiego księcia Witolda...   źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 2010 źródło okładki: http://sklep.wydawnictwo-poznanskie.pl/images/krzyzacy_d.jpg

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-7177-604-5
data wydania:2010-01-01
liczba stron:260
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!