Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki kandyd czyli optymizm

Kandyd, czyli optymizm

Voltaire

Kandyd czyli optymizm I. Jak Kandyd chował się w pięknym zamku i jak go stamtąd wygnano II. Jak Kandyd dostał się między Bułgarów III. Jak Kandyd umknął z armii Bułgarów i co mu się przytrafiło IV. Jak Kandyd spotkał swego dawnego mistrza filozofii, doktora Panglossa, i co z tego wynikło V. Burza, rozbicie, trzęsienie ziemi, jako też inne przygody doktora Panglossa, Kandyda i anabaptysty Jakuba VI. Jak uczyniono piękne autodafé, aby zapobiec trzęsieniom ziemi, i jak Kandydowi wychłostano zadek VII. Jak pewna staruszka zaopiekowała się Kandydem i jak odnalazł przedmiot swego kochania VIII. Historia Kunegundy IX. Co się przytrafiło Kunegundzie, Kandydowi, Wielkiemu Inkwizytorowi oraz Żydowinowi X. O tym, w jakiej niedoli Kandyd, Kunegunda i stara przybyli do Kadyksu i jak wsiedli na okręt XI. Historia starej XII. Dalszy ciąg nieszczęść staruszki XIII. Jak Kandyd musiał rozstać się z piękną Kunegundą i ze staruszką XIV. Jakie przyjęcie znaleźli Kandyd i Kakambo u ojców jezuitów w Paragwaju XV. Jak Kandyd zabił brata Kunegundy XVI. Co przygodziło się wędrowcom z dwiema dziewczętami, dwiema małpami oraz dzikim plemieniem noszącym miano Uszaków XVII. Jak Kandyd i jego sługa przybyli do kraju Eldorado i co tam ujrzeli XVIII. Co ujrzeli w krainie Eldorado XIX. Co im się zdarzyło w Surinam i w jaki sposób Kandyd zawarł znajomość z Marcinem XX. Co się zdarzyło Kandydowi i Marcinowi na morzu XXI. Kandyd i Marcin zbliżają się do wybrzeży Francji i rozprawiają XXII. Co się zdarzyło Kandydowi i Marcinowi we Francji XXIII. Jak Kandyd i Marcin przybijają do brzegów Anglii i co tam widzą XXIV. O Pakicie i bracie Żyrofli XXV. Wizyta u pana Prokuranta, szlachcica weneckiego XXVI. Jak Kandyd i Marcin spożyli wieczerzę z sześcioma cudzoziemcami i kim byli owi cudzoziemcy XXVII. Podróż Kandyda do Konstantynopola XXVIII. Co się zdarzyło Kandydowi, Kunegundzie, Panglossowi Marcinowi etc. XXIX. Jak Kandyd odnalazł Kunegundę i staruszkę XXX. Zakończenie   źródło opisu: http://www.greg.pl/ źródło okładki: http://www.greg.pl/

Szczegółowe informacje

isbn:9788373272453
wydawnictwo:Greg
data wydania:2012-01-01
liczba stron:96
język:polski
ocena:6.51

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!