Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki zycie nieautoryzowana biografia historia pierwszych czterech miliardow lat zycia na ziemi

Życie, nieautoryzowana biografia. Historia pierwszych czterech miliardów lat życia na ziemi

Richard Fortey

Dopóki świat nas zadziwia, będziemy odkrywać najwspanialsze i najdziwniejsze zagadnienia związane z powstaniem i ewolucją życia. Richard Fortey, wybitny brytyjski paleontolog, pracownik naukowy w Natural History Museum w Londynie prezentuje odkrycia i dokonania naukowe opisujące początki organizowania się materii żywej oraz ukazuje przemiany, jakim podlegały różne formy życia. Jest przewodnikiem w wędrówce przez miliardy lat. Z niezwykłą lekkością porusza się po wielu dyscyplinach naukowych, analizując ich odkrycia i teorie: powstawanie pierwszych organizmów, tworzenie się atmosfery, różnorodność form życia roślinnego i zwierzęcego, przyczyny wyginięcia niektórych gatunków, pojawienie się człowieka. Historia powstawania życia na naszej planecie przedstawiona została przejrzyście i obrazowo, dzięki licznym przypisom i słowniczkowi terminologicznemu treść jest zrozumiała nawet dla laika.  

Szczegółowe informacje

isbn:8372273642
wydawnictwo:Świat Książki
data wydania:2000-01-01
liczba stron:448
język:polski
ocena:7.47

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!