Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki znalezc boga we wladcy pierscieni

Znaleźć Boga we Władcy Pierścieni

Kurt Bruner, Jim Ware

Pisaliśmy z jednoznacznie chrześcijańskiego punktu widzenia. Możliwe, że czytelnicy nie podzielający naszej perspektywy zarzucą nam, że sfałszowaliśmy tekst Tolkienowskiej epopei, odczytując go przez pryzmat naszych własnych poglądów i przekonań. Z drugiej strony mogą być też tacy, którzy podzielają nasze przekonania, ale nie są w stanie zgodzić się z tym, by można było odnaleźć cokolwiek czystego, świętego, mającego prawdziwą wartość duchową, w opowieści, w której roi się od elfów, krasnoludów, goblinów, hobbitów, czarodziei, ognistych demonów i wszelkich innych dziwnych, wymyślonych, magicznych istot. Co powinniśmy im odpowiedzieć? Na szczęście nie musimy mówić niczego, czego Tolkien by sam już nie powiedział. A powiedział nam tyle, że świat fantazji, tak jak on go pojmował, jest - w swej najwyższej i najczystszej formie - miejscem, w którym sztuka, teologia i pierwotne ludzie marzenia spotykają się i przecinają. Dla chrześcijanina może to oznaczać tylko jedną rzecz: świat fantazji jest miejscem, w którym możemy spotkać się twarzą w twarz z Chrystusem.  

Szczegółowe informacje

isbn:9788373181243
kategoria:Inne
wydawnictwo:WAM
data wydania:2003-01-01
liczba stron:160
język:polski
ocena:6.42

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!