Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki zatopione krolestwo o polskiej literaturze fantastycznej xx wieku dla dzieci i mlodziezy

Zatopione królestwo. O polskiej literaturze fantastycznej XX wieku dla dzieci i młodzieży

Joanna Papuzińska

Książka Joanny Papuzińskiej nie jest klasyczną rozprawą historycznoliteracką, nie ma w niej ani hermetycznego języka, ani właściwych współczesnej humanistyce nowinkarskich koncepcji interpretacyjnych. Przeciwnie: Papuzińska jest gawędziarzem, omawia polską fantastykę literacką z pasją, werwą i humorem, porywa i zachęca swojego czytelnika do sięgania po analizowane tytuły, a śledząc ścieżki powiązań między literaturą polską i obcą wydobywa oryginalność rodzimej twórczości, jej zakorzenienie w tradycji ludowej i narodowym modelu kultury. Wiele w pracy Papuzińskiej odkrywczych ustaleń, które w interesujący sposób oświetlają literaturę, rozwijając wiedzę wzbudzają rzeczywiste literackie zainteresowania. Przykładami mogą być rozdziały poświęcone misterium łakomstwa w fantastyce dziecięcej, kreacji dziwacznych bohaterów, obszarom światła i ciemności, a także część końcowa, w której autorka przedstawia sferę aksjologii baśniowej. Z posłowia Grzegorza Leszczyńskiego   źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2008 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:9788361224570
wydawnictwo:Literatura
data wydania:2008-01-01
liczba stron:305
język:polski
ocena:6.33

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!