Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki zasluchany mozg co sie dzieje w glowie gdy sluchasz muzyki

Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki

Daniel J. Levitin

Daniel J. Levitin, niegdyś muzyk rockowy, a dziś neurobiolog, analizuje związek między muzyką – jej wykonaniami, kompozycją, sposobami słuchania i powodami, dla których nam się podoba – a mózgiem człowieka. Wykorzystując najnowsze badania i przykłady muzyczne, od Mozarta, Elli Fitzgerald i U2 po Schönberga i Metallikę, Levitin pokazuje: dlaczego odczuwamy więź emocjonalną z muzyką, której słuchaliśmy, będąc nastolatkami; jak kompozytorzy wykorzystują to, w jaki sposób nasz mózg racjonalizuje świat; dlaczego 10 000 godzin ćwiczeń – a nie talent – sprawia, że stajemy się wirtuozami; jak to się dzieje, że niektóre melodie długi czas tkwią w naszych głowach. Książka Zasłuchany mózg to otwierająca uszy i głowy analiza jednej z namiętności rządzących naturą człowieka. „Z zachwytem przeczytałem, że słuchanie muzyki powoduje współdziałanie wielu różnych części mózgu, a wykonywanie muzyki angażuje nawet więcej z nich!” David Byrne, muzyk, założyciel grupy Talking Heads „Tę książkę powinni przeczytać wszyscy muzycy, bez względu na poziom zaawansowania – czyli każdy z nas.” Howie Klein, były dyrektor wytwórni Sire oraz Reprise/Warner Brothers Records „Nawet ci, którym słoń nadepnął na ucho, będą pod wrażeniem.” The Guardian (Londyn) „Książka zabiera nas w ekscytującą podróż, tym ciekawszą, że towarzyszy nam autor będący jednocześnie spełnionym muzykiem, pragmatycznym naukowcem i człowiekiem, który wciąż potrafi zachwycać się światem.” Sting   źródło opisu: www.wuj.pl źródło okładki: www.wuj.pl

Szczegółowe informacje

isbn:9788323341437
data wydania:2016-10-12
liczba stron:226
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!