Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki wolna kultura

Wolna kultura

Lawrence Lessig

„Wolna kultura” jest tłumaczeniem głośnej książki wydanej na rynku amerykańskim w 2004 r. przez Penguin Press. Książka ukazała się w USA jednocześnie drukiem oraz w wersji elektronicznej w internecie – i podobnie jest z jej polskim wydaniem. Mimo dostępności książki w internecie, Penguin Press zmuszony był dokonać dodruku pierwotnego nakładu – co świadczy o bardziej promocyjnej aniżeli konkurencyjnej roli wydania elektronicznego. Lawrence Lessig jest profesorem prawa na Uniwersytecie Stanforda, założycielem ruchu Creative Commons i Stanford Center for Internet and Society, autorem dwóch innych książek: Code and Other Laws of Cyberspace i The Future of Ideas. „Wolna kultura” jest pierwszą książką prof. Lessiga dostępną w języku polskim. Książka przedstawia problemy związane z tworzeniem i upowszechnianiem kultury za pomocą internetu, wynikające z agresywnej i niezwykle restrykcyjnej ochrony praw autorskich przez wielkie firmy medialne. Jest to książka interdyscyplinarna, która zainteresuje prawników, artystów, informatyków – i każdego świadomego użytkownika internetu. Wielką zaletą książki jest jej żywy i polemiczny język. Wersja elektroniczna książki jest dostępna w internecie na stronie Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych: www.wsip.com.pl. Prof. Lessig polskie wydanie „Wolnej kultury” opatrzył przedmową, a wstęp napisał znany dziennikarz „Polityki”, Edwin Bendyk. Ponadto książka zawiera indeks oraz słownik pojęć i terminów, z którymi polski czytelnik może spotkać się po raz pierwszy. „Wolna kultura” jest pierwszą książką w nowej serii: cyberkultura, internet, społeczeństwo. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne przygotowują także inną głośną książkę z dziedziny cyberkultury: „Język nowych mediów” Lva Manovicha.  

Szczegółowe informacje

isbn:83-02-09462-5
wydawnictwo:WSiP
data wydania:2005-01-01
liczba stron:380
język:polski
ocena:7.31

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!