Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki thanatos chory i lekarz w obliczu smierci

Thanatos. Chory i lekarz w obliczu śmierci

Jacques Brehant

To książka mądra i głęboko ludzka, a jej autor niezwykły w tym, iż dzięki swej wiedzy, kulturze i wrażliwości potrafił wyjść poza obowiązki lekarza, troszcząc się w równej mierze o duszę chorego, jak i o jego ciało. Odwieczny problem choroby i śmierci ujmuje on w kategoriach troski: w jaki sposób pomóc choremu, czy należy odsłonić mu prawdę, jak złagodzić cierpienia fizyczne i psychiczne umierającego - i postulatu: każdy chory, konający, to osoba, osoba ludzka, człowiek, któremu trzeba nieść pomoc do samego końca, przez okazanie przyjaźni lub po prostu przez swą obecność.   źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 1980 źródło okładki: zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:83-211-0164-X
data wydania:1980-01-01
liczba stron:311
język:polski
ocena:6.5

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!