Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki tajemne zapiski magow hitlera

Tajemne zapiski magów Hitlera

Francois Ribadeau-Dumas

Psychika Hitlera nadal stanowi dla nas zagadkę. Proces norymberski nie ujawnił żadnej ukrytej w niej tajemnicy. Najbardziej powierzchowna obserwacja wskazuje człowieka o niepewnym pochodzeniu, niskiej kulturze, niewielkich możliwościach intelektualnych, topornej, wręcz nieciekawej fizjonomii, a te cechy jakże kontrastują z bohaterem wielkiej awantury światowej, który najpierw zwyciężone Niemcy doprowadził do szczytu wielkości, potem rzucił je w przepaść, burząc ład w Europie w i imię własnych mitów spowodował śmierć ponad sześciu milionów ludzi. Mamy więc prawo zadać sobie pytaniem jakimi to siłami nadnaturalnymi dysponował, skoro osiągnął takie rezultaty. Poświadczone dowody oraz tajne dokumenty, które jednak stopniowo, choć z trudem, docierają do wiadomości pyblicznej, ukazują ten aspekt działalności Hitlera w dość niezwykłym świetle.   źródło opisu: 4&F, 1992

Szczegółowe informacje

wydawnictwo:Wydawnictwo 4&F
data wydania:1992-01-01
liczba stron:388
język:polski
ocena:5.63

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!