Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki seriale przewodnik krytyki politycznej

Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej

praca zbiorowa

Seriale zawładnęły telewizją. Telenowele, seriale kryminalne, policyjne, wielkomiejskie, komediowe, wysokobudżetowe z gwiazdorską obsadą i niszowe znane tylko wtajemniczonym, animowane, politycznie niepoprawne, różne. Seriale stały się fenomenem kulturowym ostatnich lat. Przewodnik Krytyki Politycznej bierze ten fenomen pod lupę. Jakie seriale lubimy najbardziej? Dlaczego? Co nas w serialach wciąga, a co denerwuje? Jaki świat opisują? Jakie wartości promują, a jakie piętnują? Co o Ameryce mówi Z Archiwum X, a co Seks w wielkim mieście i Californication? Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej to przewodnik po serialowym świecie Polski, Europy, Ameryki, świata. "Przewodnik KP nie tylko zauważa zjawisko, jakim w dzisiejszej kulturze są seriale, ale także sankcjonuje ich znaczenie dla odczytywania współczesnego świata. […] W tej książce znajdziemy polityczną interpretację niemal wszystkich najważniejszych seriali ostatnich kilkunastu lat". (Anita Zuchora, „Film”) SPIS TREŚCI WSTĘP Kinga Dunin, Krzysztof Tomasik, 101 seriali PILOT Seriale tworzą nowe wspólnoty. Henry Jenkins w rozmowie z Szymonem Grelą Serial jako źródło wiedzy. Beata Łaciak w rozmowie z Jasiem Kapelą Należy mieć poczucie odpowiedzialności. Dorota Chamczyk w rozmowie z Jasiem Kapelą Jedyne wspólne dobro kulturowe. Michał R. Wiśniewski w rozmowie z Jasiem Kapelą SEZON 1 Joanna Ostrowska, Seks w wielkim mieście, czyli kto potrzebuje męża? Witold Mrozek, Seks w TVN-ie, czyli spełniony sen Trędowatej Julia Kubisa, Kto się boi Sary i Lucy? Błażej Warkocki, L jak miłość Karolina Sulej, Kalifornizacja męskości Maciej Gdula, Dexter, czyli trzymaj na dystans bliźniego swego Monika Bokiniec, Big Love, czyli „to właśnie otwartość czyni z nas rodzinę” SEZON 2 Jakub Majmurek, Mafia jako small business Michał Zygmunt, The Office, czyli jak przetrwać w wielkiej korporacji Błażej Hrapkowicz, The Wire, czyli jak przełamać status quo Ekipa, czyli polityka idealna. Kasia Adamik w rozmowie z Agnieszką Wiśniewską Jakub Majmurek, Rzym, czyli Ameryka Renata Bożek, Trawka, czyli o tym, co się pleni na przedmieściach i nie tylko tam Cezary Michalski, South Park, czyli przemoc symboliczna wobec Eryka Cartmana SEZON 3 Agnieszka Wiśniewska, Przyjaciele, czyli jak pokochać neoliberalizm i picie kawy przez cały dzień Jakub Majmurek, My, Kiepscy Karol Domański, Wojtek Zrałek-Kossakowski, Star Trek, czyli krok do przodu Ewa Tomaszewicz, Search the web for Simone House nie daje tanich wzruszeń. Agnieszka Graff w rozmowie z Hanną Gill-Piątek i Martyną Dominiak Michał Sutowski, Z Archiwum X, czyli gdzie jest prawda Joanna Ostrowska, Czysta krew, czyli jak demoniczna mniejszość przejmuje władzę! EPILOG Jakub Bożek, Popkultura się liczy   źródło opisu: Nota wydawcy źródło okładki: Wydawca

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-62467-05-1
kategoria:Inne
wydawnictwo:Krytyka Polityczna
data wydania:2011-03-25
liczba stron:320
język:polski
ocena:6.58

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!