Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki porownawcze prawo konstytucyjne wspolczesnych panstw demokratycznych

Porównawcze prawo konstytucyjne współczesnych państw demokratycznych

Bogusław Banaszak

Treścią książki jest analiza instytucji ustrojowych współczesnych państw demokratycznych. Autor dokonał klasyfikacji badanych konstrukcji ustrojowych w oparciu o ugruntowane kryteria doktryny prawa oraz konstytucje i akty prawne charakterystyczne dla określonego modelu ustroju demokratycznego. Modele te są ilustrowane przykładami państw z różnych regionów i różnych kultur prawnych, w których występują omawiane instytucje. Przystępna forma przybliża Czytelnikowi bogactwo rozwiązań ustrojowych oraz podstawowe problemy współczesnych państw demokratycznych. Publikacja adresowana jest nie tylko do specjalistów z zakresu prawa konstytucyjnego, ale także do prawników na co dzień zajmujących się innymi gałęziami prawa, ponieważ we współczesnym państwie prawnym muszą oni coraz częściej odwoływać się do konstytucji i poglądów doktryny.   źródło opisu: "Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, 2007" źródło okładki: http://www.profinfo.pl/prawo/konstytucyjne/p,porow...»

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-7526-082-3
kategoria:Inne
wydawnictwo:Wolters Kluwer
data wydania:2007-01-01
liczba stron:596
język:polski
ocena:6.67

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!