Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki plec mozgu o prawdziwej roznicy miedzy mezczyzna a kobieta

Płeć mózgu. O prawdziwej różnicy między mężczyzną a kobietą

Anne Moir, David Jessel

Autorzy tej głośnej w świecie anglosaskim książki, powołując się na wyniki najnowszych badań, dochodzą do wniosku, że różnice między kobietą a mężczyzną w postrzeganiu świata, w ekspresji uczuć, w uzdolnieniach i umiejętnościach wynikają przede wszystkim z biologii mózgu. Hormony płciowe wywierają wpływ na kształtowanie mózgu w rozwoju płodowym i to właśnie (a nie uwarunkowania historyczne i społeczne) jest powodem podstawowych różnic między ludźmi. Książka, miejscami kontrowersyjna i sensacyjna, prowokuje i skłania do refleksji nad wciąż żywym problemem płci.   źródło opisu: http://www.piw.pl/sklep/moir-jesselbrplec-mozgu-p-176.html źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/moir-jesselbrplec-mozgu-p-176.html

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-06-03099-0
data wydania:2010-01-01
liczba stron:238
język:polski
ocena:6.63

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!