Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki nauka idzie na wojne

Nauka idzie na wojnę

Ernest Volkman

Co było źródłem energii militarnej starożytnego Egiptu? Czemu Aleksander Wielki zawdzięczał swoje podboje? Dlaczego Niemcy zbudowali rakiety V-2, lecz nie zdołali skonstruować bomby atomowej i dlaczego Amerykanie skonstruowali bombę, lecz kopiowali niemieckie rakiety? Jak rosyjski uczony ocalił Ziemię? W jaki sposób skromny polski matematyk przyczynił się do powstania komputerów? Od dnia, w którym Kain zabił Abla, ludzie mordują się nawzajem. Paradoksalnie jednak ten mroczny wątek naszej historii jest również największym źródłem postępu. Postęp dokonuje się głównie za sprawą nauki, a najsilniejszym bodźcem rozwoju nauki jest wojna. Ludzkość wcześnie pojęła, że zwycięstwo w wojnie zależy od umiejętności tworzenia lepszej broni. Pragnienie jej posiadania było głównym powodem rozwoju nauki, która w ten sposób na stałe weszła w służbę śmierci. Ernest Volkman, nagradzany dziennikarz, specjalizujący się w zagadnieniach militarnych, analizuje wpływ myśli naukowej na sztukę wojenną na przestrzeni tysiącleci – od rydwanów bojowych do czołgów, od Archimedesa do Oppenheimera. Fascynująca, pełna zaskakujących faktów historia wzajemnych zależności nauki i techniki wojennej uświadamia, jak wiele z otaczającej nas rzeczywistości – od lotów kosmicznych i bomby atomowej do puszki z aerozolem i długopisu – powstało dzięki ludzkiej obsesji niszczenia.   źródło opisu: z okładki źródło okładki: zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:8324103619
wydawnictwo:Amber
data wydania:2002-01-01
liczba stron:240
język:polski
ocena:6.86

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!