Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki mody w kulturze i literaturze popularnej

Mody w kulturze i literaturze popularnej

Sławomir Buryła, Lidia Gąsowska, Danuta Ossowska

„Popkultura jest jak moda – wzorem zmiany społecznej, w której pojedyncze formy stają się akceptowane i znajdują powszechne uznanie. Aby analizować te dwa fenomeny, należy przypatrzeć się mechanizmom uzyskiwania ogólnej aprobaty. "Literatura i kultura popularna pojawiają się jako proces społecznej selekcji, którego kierunek wynika z ogólnego kierunku »wspólnotowego smaku«. Ów stadny gust jest wyrażany i reprodukowany właśnie w modzie. To podstawowa kategoria estetyczna, która mówi najwięcej o zbiorowych upodobaniach, widocznych żądzach i uśpionych instynktach”.   źródło opisu: http://www.universitas.com.pl/ksiazka/Mody_w_kultu...(?) źródło okładki: http://www.universitas.com.pl/ksiazka/Mody_w_kultu...»

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-242-1645-1
wydawnictwo:Universitas
data wydania:2011-01-01
liczba stron:428
język:polski
ocena:7.44

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!