Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki literatura powszechna wedlug jana tomkowskiego

Literatura powszechna według Jana Tomkowskiego

Jan Tomkowski

Najszybszy, najnowszy, niezawodny! Najprostszy w świecie przewodnik po literaturach świata! Arcydzieła, sylwetki pisarzy. Style, problemy, tematy. Od Biblii do „Szatańskich wersetów”. Od starożytności do postmodernizmu. Od Homera do Kundery! Na świecie ukazuje się co tydzień niezliczona ilość książek. O znakomitej większości z nich nigdy nie usłyszymy. Najgłośniejsze zostaną zapomniane po pięciu, dziesięciu czy pięćdziesięciu latach. Znikomy ułamek (tak znikomy, że z punktu widzenia statystyki właściwie nie warto o nim mówić) przejdzie do historii literatury. Czy w tej sytuacji nie powinniśmy podziwiać tych odważnych, co piszą ciągle nowe książki? Przecież półki w naszych bibliotekach są już od dawna zapełnione! (...) Wszystkie ważne książki trzeba koniecznie przeczytać, ale trudno to zrobić od razu. to nie czuje się zbyt pewnie, komu plączą się daty, epoki, nazwiska i tytuły, sięgnąć powinien najpierw po krótki, jednotomowy podręcznik. Między stroną 1 a 352 „Literatury powszechnej” znajdziecie minimum podstawowych informacji, podanych w możliwie najbardziej przystępnej formie (ze wstępu).   źródło opisu: Print Shops Prego, 1995 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:83-85830-75-8
wydawnictwo:Print Shops Prego
data wydania:1995-01-01
liczba stron:352
język:polski
ocena:6.93

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!