Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki krolowa bez nobla

Królowa bez Nobla

Krzysztof Ciesielski, Zdzisław Pogoda

Co wspólnego ma kalafior z matematyką? Czy Pitagoras spotkał się z Talesem? Dlaczego matematycy nie dostają Nagrody Nobla? Czy można wyprowadzić wzór na piękno? Po co komu w ogóle matematyka? Na te i inne zaskakujące pytania starali się odpowiedzieć dwaj znakomici matematycy. Swoje rozmowy prowadzili z dużym poczuciem humoru i dystansem do królowej nauk. I tak powstała ta książka. Dla kogo? Dla zdeklarowanych humanistów, miłośników nauk ścisłych i przyrodniczych, dla ciekawych świata – słowem dla tych, którzy lubią wiedzieć.   źródło opisu: Demart, 2013 źródło okładki: www.demart.com.pl

Szczegółowe informacje

isbn:9788374278522
wydawnictwo:Demart
data wydania:2013-04-30
liczba stron:296
język:polski
ocena:7.78

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!