Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki ikowie ludzie gor

Ikowie, ludzie gór

Colin M. Turnbull

"Ikowie, ludzie gór" to wstrząsająca relacja z kilkuletniego pobytu autora wśród nielicznego narodu afrykańskiego, mieszkańców trudno dostępnych gór na pograniczu Ugandy, Sudanu Południowego i Kenii, którzy po utworzeniu rezerwatu w dolinie Kidepo zostali pozbawieni swych naturalnych terenów łowieckich, czyli podstawowego źródła egzystencji. Miary nieszczęścia dopełniły powtarzające się okresy suszy, niszczącej wszelkie uprawy. Apokaliptyczny obraz nakreślony przez autora, który nauczył się języka ik i był naocznym świadkiem ich egzystencji, zmusza do głębokiej refleksji nad istotą człowieczeństwa.   źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1980 źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Szczegółowe informacje

isbn:83-06-00264-4
data wydania:1980-07-01
liczba stron:242
język:polski
ocena:6.71

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!