Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki eureka ciekawostki o odkryciach naukowych

Eureka! Ciekawostki o odkryciach naukowych

Michael Macrone

Dlaczego Archimedes wyskoczył z wanny i biegał nago po ulicach, krzycząc: "Eureka!" ? Kto to był Ockham i co golił swoją brzytwą? Co to jest kwant i dokąd on przeskakuje? Czy poczułeś kiedyś dotyk niewidzialnej ręki? Michael Macrone prowadzi czytelnika po najbardziej znaczących i najczęściej przytaczanych teoriach i ideach. Ten fascynujący przewodnik, napisany przejrzystym, lekkim językiem jest znakomitą lekturą dla wszystkich, którzy pragną uporządkować w swojej głowie chaos pojęć z dziedziny filozofii, nauk przyrodniczych i matematycznych, nauk humanistycznych. Autor pisze w taki sposób, aby każdy zainteresowany mógł zrozumieć najważniejszą myśl i powód, dla którego dana idea jest uznawana za wielką.   źródło opisu: okładka książki źródło okładki: zdjęcie autorskie

Szczegółowe informacje

isbn:83-7311-624-9
wydawnictwo:Świat Książki
data wydania:2003-12-06
liczba stron:221
język:polski
ocena:7.0

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!