Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Okladka ksiazki cywilizacje

Cywilizacje

Felipe Fernández-Armesto

Wybitne, urzekające dzieło dla wszystkich, których fascynuje zmienność i różnorodność świata. Autor prowadzi Czytelnika przez wieki i formy kultury ukształtowane w różnych warunkach naturalnych i historycznych, od mroźnych, pustynnych i bezwodnych rejonów tundry, tajgi czy pustyń - tradycyjnie uważanych za tereny wrogie wszelkiej aktywności człowieka - przez trawiaste równiny, mokradła, polodowcowe niziny i lasy tropikalne, gdzie w tradycyjnym ujęciu zaczynają się dzieje większości cywilizacji. Odwiedza archipelagi, małe wysepki i wąskie wybrzeża - kolebki cywilizacji żeglarskich. Wreszcie zabiera Czytelnika na morze, które nigdy nie stało się domem żadnej cywilizacji, ale zmuszało do wysiłku ludzi, pragnących je przekroczyć. Autorowi udaje się uniknąć powszechnego we wszystkich niemalże teoriach europocentrycznego postrzegania cywilizacji - każda z nich jest dla niego jedyna, niepowtarzalna, nieporównywalna: zarówno ta wytworzona przez Majów czy Buszmenów, jak i cywilizacja Khmerów lub starożytnych Hellenów.   źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2008 źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/cywilizacje/

Szczegółowe informacje

isbn:978-83-01-15336-6
data wydania:2001-01-01
liczba stron:448
język:polski
ocena:7.31

Dostęp do plików ebook pdf i innych części strony jest dla zalogowanych użytkowników! Zaloguj się przez Facebooka lub zarejestruj się klasycznie sposób poprzez podanie swojego mail. Pamiętaj, aby podać poprawny adres e-mail!